Design Thinking Fest w Toruniu #Współpraca

25.10.2019, Toruń

450,00

W ramach współpracy z Partnerem Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu zapraszamy do wyjątkowej edycji Design Thinking Fest! 

Łączymy siły, by pokazać Wam jak design thinking rezonuje z tematem współpracy!

 

 

Brak w magazynie

Design Thinking Fest to wydarzenie cykliczne organizowane przez Design Thinking Institute dla zainteresowanych design thinking, chcących poznać design thinking w praktyce i zobaczyć jak osoby z różnych firm, organizacji wykorzystują design thinking! W miastach w całej Polsce odbędą się warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków, którzy podzielą się wiedzą i pomysłami na efektywne procesy i pracę, spotkania wokół doświadczeń, porażek i drogi do najlepszego efektu oraz spotkania sieciujące.
A wszystko to wokół design thinking!

 

 

PROGRAM

8:30-9:30
Rejestracja

czas trwania: 1h

9:30-10:00
Powitanie oraz sieciowanie: kto jest kim?

czas trwania: 0,5h

10:00-11:00
O metodzie design thinking

Sara Kapela

czas trwania: 1h

Dawka wiedzy i ćwiczenie z design thinking! Doświadczenia i wskazówki ekspertek z Design Thinking Institute dla zainteresowanych design thinking, dla tych, którzy chcą poznać design thinking w praktyce.

11:00-12:00
Skuteczny zespół, czyli jaki?

Seweryn Olek

czas trwania: 1h

Warsztat w trakcie którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: jaki powinien być zespół, aby był skuteczny. Bazować będziemy na własnych doświadczeniach oraz teorii ról zespołowych Przekonamy się w praktyce i w teorii jak ważne jest budowanie zespołu opierając się na mocnych stronach jego członków, oraz jak na efekty współpracy wpływają różne preferowane sposoby wchodzenia w interakcje.

12:15-13:15
Wykład: Od prototypu do produktu, czyli niekończąca się opowieść

Anna Czerwoniec

czas trwania: 1h

To będzie use case z życia wzięty. Uczestnicy i uczestniczki posłuchają o tym jak zespół firmy Zylia rozwijał swoje innowacyjne od pomysłu przez papierowe prototypy po finalne produkty dla muzyków i inżynierów dźwięku. W tym przypadku poznanie i wdrażanie metod design thinking w codziennym życiu firmy pomogło w rozwoju i ulepszaniu produktów, a testowanie prototypów z muzykami z całego świata pomogło zdefiniować najważniejsze funkcje.

13:15-14:15
Przerwa obiadowa

czas trwania: 1h

14:15-15:15
5 zabójców efektywności twojego zespołu

Mateusz Kałamarz

czas trwania: 1h

Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się i doświadczą, jakie czynniki zabijają efektywność zespołów. Pozyskają cenną wiedzę, by bronić się przed takimi czynnikami. Grupa wymieni się doświadczeniami oraz wypracuje wspólne rozwiązania, które będą możliwe do zastosowania w praktyce od razu.

15:30-16:30
Trzy radary

Sara Kapela

czas trwania: 1h

Podczas warsztatu poznacie jedno narzędzie, które CEO Design Thinking Institute wytrwale wdrażała w zespole przez długi czas (chodzą pogłoski, że 2 lata). Technicznie jest ono proste, ale dopiero jego stosowanie w codziennej pracy pozwala usprawniać współpracę. Pomaga ono współtworzyć z klientem, czyli wspólnie rozwijać rozwiązania, zamiast przeprowadzać prezentacje i zbierać listę poprawek. Dowiedz się jak: - współtworzyć z klientem, a nie prezentować rozwiązania - rzeczywiście ułatwiać podejmowanie decyzji - oszczędzać czas podczas rozwijania pomysłów

16:30-17:00
Podsumowanie i zakończenie

czas trwania: 0,5h

PROWADZĄCY