Design Thinking Fest w Krakowie #DobryCel

6.09.2019, Kraków

450,00

Chcesz spędzić dzień z design thinking i świetnymi ludźmi?

Zapraszamy do udziału w Design Thinking Fest w Krakowie, 

tym razem podziałamy design thinking m.in. w obszarze komunikacji,

briefu, działań na rzecz Ziemi, a wszystko po to, by poznać nowe narzędzia i używać ich do realizacji

własnych i wspólnych #DobrychCelów! 

 

 

Brak w magazynie

Design Thinking Fest to wydarzenie cykliczne organizowane przez Design Thinking Institute dla zainteresowanych design thinking, chcących poznać design thinking w praktyce i zobaczyć jak osoby z różnych firm, organizacji wykorzystują design thinking! W miastach w całej Polsce odbędą się warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków, którzy podzielą się wiedzą i pomysłami na efektywne procesy i pracę, spotkania wokół doświadczeń, porażek i drogi do najlepszego efektu oraz spotkania sieciujące.
A wszystko to wokół design thinking!

 

PROGRAM

8:30-9:30
Rejestracja

czas trwania: 1h

9:30-10:00
Powitanie oraz sieciowanie: kto jest kim?

czas trwania: 0,5h

10:00-11:00
O metodzie design thinking

Ekspertki z Design Thinking Institute

czas trwania: 1h

Dawka wiedzy i ćwiczenie z design thinking! Doświadczenia i wskazówki ekspertek z Design Thinking Institute dla zainteresowanych design thinking, dla tych, którzy chcą poznać design thinking w praktyce.

11:00-12:00
Projektowanie cyrkularne/Circular Design

Agata Miryn-Sienkiewicz

czas trwania: 1h

Warsztat inspiracyjny pokazujący możliwości wykorzystania metodologii design thinking do szukania rozwiązań budujących Gospodarkę Obiegu Zamkniętego (Circular Economy). Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazją sprawdzić, przekonać się, że wyzwania związane z problemami zrównoważonego rozwoju dzięki strategiom Gospodarki Obiegu Zamkniętego i metodologii desing thinking to ocean nowych możliwości, a nie smutna konieczność ograniczania się.

12:15-13:15
Wideo w sieci i design thinking

Sabina Białek

czas trwania: 1h

Kto z Was nie ogląda filmików w internecie, niech pierwszy rzuci kamień! Na warsztacie zajmiemy się tym, bez czego internet by nie istniał - zaangażowaniem. Ale skupimy się na wideo, bo podobno po roku mobile first przyjdzie rok wideo first. To trochę żart, a trochę nie, wszak każdy może zrobić wideo i to nie tylko na TikToku. Pytanie tylko co zrobić, żeby się oglądało? Na warsztacie nauczymy się jak generować pomysły, wybierać te najlepsze, a na koniec, wisienka na torcie - przełożymy ideę na prototyp! I do tego z użyciem technologii.

13:15-14:15
Przerwa obiadowa

czas trwania: 1h

14:15-15:15
Komunikacja marki dla projektów społecznych i NGO

Bartosz Furtak

czas trwania: 1h

Co mają wspólnego design thinking, strategiczny branding i organizacje pozarządowe? A może co warto, żeby miały ze sobą wspólnego? Podczas warsztatów przedstawię podejście do projektowania komunikacji, które pomoże budować wyróżniające się marki projektów społecznych.

15:30-16:30
Briefing w procesach design thinking

Katarzyna Talaga-Korcz

czas trwania: 1h

Brief - narzędzie, które swoją genezę ma w agencjach reklamowych. Briefing, czyli moment w którym zbieramy od klienta założenia, jest bardzo przydatny również w procesach/ projektach wykorzystujących design thinking. Ale także może być narzędziem motywującym i porządkującym codzienne pytania. Jakie pytania zadawać, aby otrzymywać bogate w "insighty" odpowiedzi? Zapraszam na warsztat, podczas którego przećwiczymy briefing. Dobry brief = dobre cele = dobry proces.

16:30-17:00
Podsumowanie i zakończenie

czas trwania: 0,5h

PROWADZĄCY