5. edycja Design Thinking Fest

12.04.2019, Poznań

390,00

08:00 | Piątek, 12 Kwietnia 2019
Business Link Maraton, ul. Królowej Jadwigi 43

Brak w magazynie

Design Thinking Fest to wydarzenie cykliczne. W miastach w całej Polsce odbędą się warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktyków, którzy podzielą się wiedzą i pomysłami na efektywne procesy i pracę, spotkania wokół doświadczeń, porażek i drogi do najlepszego efektu oraz spotkania sieciujące.
A wszystko to wokół design thinking!


Organizator: Design Thinking Institute

 

PROGRAM

8:00-9:00

Rejestracja

czas trwania: 1h

9:00-9:30

Powitanie, sieciowanie uczestniczek i uczestników Design Thinking Fest

Design Thinking Institute

czas trwania: 1h

9:30-10:30

Szczęśliwy zespół – rola moderatora/moderatorki

Maciej Nowak

czas trwania: 1h

Bez sprawnie działającego – i szczęśliwego – zespołu nie ma design thinking! Podczas tej sesji wspólnie zastanowimy się nad technikami formowania zespołów, stymulowania otwartości i dbania o atmosferę współpracy. Pokażę techniki, narzędzia formowania zespołów oraz inicjowania otwartości i dobrej atmosfery.

10:45-11:45

Klasyczne techniki a metody projekcyjne w grupowych wywiadach z klientami

Marta Górecka-Sentkowska, Paulina Plewczyńska

czas trwania: 1h

Jak sprawić by klienci w trakcie wywiadów grupowych dzielili się swoimi odczuciami bez filtrowania tych informacji? Co zrobić by uzyskać od nich więcej niż planowaliby nam powiedzieć? Z pomocą przychodzą techniki projekcyjne pomagające w szybki sposób docierać do sedna problemu klienta, które pokażemy na warsztacie.

12:00-13:00

Narzędzia design thinking i service design w wywiadzie z personą

Olga Majewska

czas trwania: 1h

Wywiad pogłębiony to inspirująca rozmowa, której scenariusza nie możemy z góry przewidzieć. Dobrze przeprowadzona - dostarcza wiedzy o prawdziwych potrzebach i emocjach, pozwala zrozumieć motywy działania, a czasem podsuwa gotowe rozwiązania. Jak przeprowadzić wywiad, który przełoży się na wartościowy insight? Z pomocą przychodzą techniki i narzędzia design thinking oraz service design.

13:00-14:00

Obiad

czas trwania: 1h

14:00-15:00

Fantastyczne persony czyli design thinking w budowaniu postaw empatycznych
wśród dzieci

Katarzyna Halicka

czas trwania: 1h

Design thinking to metoda projektowania oparta na empatii. Dzięki temu idealnie nadaje się działań budujących i wzmacniających wzajemne zrozumienie i efektywną, pokojową komunikację. W czasie warsztatu autorka podzieli się doświadczeniem kilkuletniej pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu społecznego bazującego na design thinking "Uczmy się razem żyć. Dzieciaki z podwórka.". Wykorzystując szablon persony i realne sytuacje społeczne, których doświadczają dzieci i osoby z nimi pracujące, przygotujemy persony bazujące na postaciach z bajek, baśni i komiksów.

15:15-16:15

Zamykamy warsztaty

Katarzyna Talaga-Korcz

czas trwania: 1h

Podsumowanie warsztatów może pełnić różne funkcje. Może budować uczucie niedosytu, podsumowywać najważniejsze ustalenia, może zbudować pewność kreatywną uczestników. Jak sprawić żeby to był wielki finał a nie wielka klapa? Zapraszam do wspólnej pracy podczas Design Thinking Fest i zaczniemy tym razem od końca.

16:30-17.30

Body movement & design thinking

Justyna Jakubczyk

czas trwania: 1h

Body storming oraz uruchomienie wyobraźni przestrzennej poprzez włączenie ruchu ciała i wychodzenie z pozycji siedzących poprawia krążenie krwi i dotlenienie mózgu, dzięki czemu umysł jest gotowy tworzyć. Pokażę uczestnikom/uczestniczkom narzędzia rozwoju empatii poprzez aktywizację neuronów lustrzanych oraz narzędzia rozwoju myślenia "out of the box" inspirowane metodami ze świata tańca i teatru. Generowanie idei oraz tworzenie wartości jutra związane jest z porzuceniem schematów, odejściem od myślenia intelektualnego i wejście w proces abstrakcji, by oczami wyobraźni zobaczyć wizje nowej przyszłości, którą kreujemy w procesie design thinking.

21:00

Spotkanie wieczorne

PROWADZĄCY

Maciej Nowak

Miłośnik i trener Design Thinking. Przeprowadził warsztaty dla ponad 5000 uczestników w 7 krajach. Techniki, wiedzę i wiarę w siłę pracy grupowej na co dzień wykorzystuje w kierowaniu Zespołem Kreowania Innowacji w Poznańskiem Parku Naukowo-Technologicznym. Absolwent Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W wolnym czasie uwielbia podróżować i odkrywać nowe smaki.

Katarzyna Halicka

Projektantka i moderatorka warsztatów i szkoleń. Pasjonatka dobrego user experience, doświadczenie zdobywała między innymi pracując w Grupie Allegro i biorąc udział w tworzeniu i wdrażaniu standardów obsługi klienta czy projektowaniu narzędzi oraz jako liderka Zespołu Customer Experience w Fixly, startupowym produkcie OLX. W tej chwili prowadzi własną firmę Pokój - przygotowuje i prowadzi warsztaty projektowe dla instytucji, biznesu i osób prywatnych. Pracuje z dziećmi i dorosłymi nad projektami bazującymi na fundamencie empatii. Szkoli osoby związane z kulturą, sportem i każdą formą kontaktu z klientem z zakresu uniwersalnego projektowania usług i wydarzeń, tak by ich odbiorcy korzystali z nich z radością. Autorka m.in. poradnika edukacyjnego dla nauczycieli “Empatia w pigułce” zawierającego scenariusze zajęć opartych na design thinking, do wykorzystania w trakcie zajęć szkolnych. Razem z mężem prowadzi Fundację Mili Ludzie.

Justyna Jakubczyk

Customer Experience Designer. Dyrektor ds. Rozwoju Relacji i Sprzedaży w firmie Axa. Specjalistka ds. budowania długofalowych relacji z klientami. Prowadzi warsztaty z zakresu projektowania doświadczeń klientów, tworzenia person, budowania mapy podróży klienta. Jako tancerka i instruktorka uczyła się empatii za pomocą tańca, teatru i improwizacji, a obecnie uczy pracowników korporacji oraz oświaty zachowań empatycznych i myślenia kreatywnego poprzez ruch ciała.

Paulina Plewczyńska

Trenerka, coach, moderatorka design thinking. Od 8 lat pracuje w jednym z największych banków i realizuje projekty związane z jakością obsługi klientów. W różnej formie szerzy myślenie klientem w swojej organizacji. Miłośniczka rozwoju i pracy z ludźmi. W swojej pracy stawia na autentyczność, prostotę i empatię. Dlatego w design thinking szczególnie ceni sobie etap empatyzacji. Spotkania i rozmowy z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi są dla niej bezcennym źródłem informacji i podstawą jej pracy projektowej.

Marta Górecka-Sentkowska

Zapalona miłośniczka design thinking, zawodowo projekt menedżerka, głównie dla projektów jakościowych. Od 17 lat związana z jednym z największych Banków w Polsce. Moderatorka procesów design thinking, w zakresie projektowania usług oraz narzędzi, aktywnie propaguje metodologię w organizacji i poza nią, głównie poprzez prowadzenie szeregu warsztatów, w tym również dla uczelni wyższych. Wierzy, że metoda empatyzacji ma kluczowe znaczenie w projektowaniu design thinking.

Olga Majewska

Projektantka strategii marketingowych, zorientowanych na realizację celów biznesowych. Tworzy, wdraża i optymalizuje rozwiązania w zgodzie z metodyką service design. Lubi pracę twórczą - jej pasją są projekty kreatywne i wizerunkowe, w których może wykorzystać szeroki wachlarz narzędzi design thinking. Od kilku lat mocno związana w branżą IT, dzięki której weszła do świata nowych technologii i zgłębiła tajniki zwinnych metodyk zarządzania projektami.

Katarzyna Talaga-Korcz - Design Thinking Institute

Strateg, który wierzy, że „każdy jest kreatywny”. Na co dzień odpowiedzialna za produkt Nowy Ład, w ramach którego wypracowuje warsztatowo wyróżniające marki dla MSP. Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla: ENEA S.A, Zdrojowa Invest, PLL LOT, Bayer oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, TEDx Poznań. Autorka i prowadząca szkoleń nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania.