4. edycja Design Thinking Fest

15.03.2019, Wrocław

390,00

08:00 | Piątek, 15 Marca 2019
4. edycja Design Thinking Fest odbędzie się we Wrocławiu.

Brak w magazynie

PROGRAM

8:00-9.00

Rejestracja

czas trwania: 1h

9:00-9:30

Powitanie, sieciowanie uczestniczek i uczestników Design Thinking Fest

czas trwania: 1h

9:30-10:30

Skąd wiesz, że wiesz, to co wiesz?

Agnieszka Pełka-Szajowska

czas trwania: 1h

O tym jak (czasem) błądzimy, (trochę) mylimy się i (ciut) skrzywiamy myślenie. Kilka podpowiedzi dla moderatorów design thinking. Pracując jako moderator/ka trzeba mieć świadomość procesu i tego, jak działamy, jako osoby i w grupach. "Mam nadzieję, że kilka rad z punktu widzenia wiedzy psychologicznej (popartej wynikami badań naukowych) będą przydatne dla moderatorów i facylitatorów procesów design thinking."

10:45-11:45

W poszukiwaniu idealnej burzy mózgów

Renata Krupiarz

czas trwania: 1h

Wiele osób krzywi się słysząc „zróbmy burzę mózgów”. Dlaczego? Bo większość „burz” dalekich jest od ideału, a te klasyczne mogły się już przejeść. Jaka jest więc perfekcyjna burza? Czy można ją zrobić inaczej? Jak zaangażować w nią „pasażerów na gapę” zwykle stojących z boku? Podczas warsztatu poszukamy odpowiedzi, przećwiczymy trzy odmiany burzy mózgów i empirycznie zweryfikujemy ich przydatność. "By wesprzeć moderatorów i moderatorki podczas burzy mózgów! "

12:00-13:00

Wybierzmy się razem w podróż - moc Journey Maps

Dorota Bargieł-Jeleńska

czas trwania: 1h

To, co najbardziej lubię w Design Thinking to bogactwo narzędzi i ich elastyczność. Podczas warsztatu wybierzemy się w podróż po doświadczeniu klienta korzystając z Journey Maps. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić w praktyce jaką moc ma Journey Map. Przeanalizujemy wybrany proces, poznając zarówno stronę techniczną map (który model wybrać, jak zorganizować warsztat), jak i czysto praktyczną. "Warsztat to także świetna okazja do wzmocnienia swojej empatii i treningu patrzenia na produkt lub usługę z perspektywy klienta. Będziemy dążyć do odkrycia ciekawych insightów i zaproponowania innowacyjnych rozwiązań."

13:00-14:00

OBIAD

czas trwania: 1h

14:00-15:00

Cele w procesie

Katarzyna Talaga-Korcz

czas trwania: 1h

Jak zwiększyć efektywność procesu? Rozpoczynając od wspólnej definicji celów jako element wstępu do empatii. Dobre cele wyznaczają rytm projektu, pomagają zdefiniować kogo badać, kogo zaprosić do procesu projektowego, jak dobrać narzędzia. Jak formułować cele, żeby nie była to praca nad tabelką z Excela? Jak uwzględniać w celach różne obszary projektu? Zapraszam na warsztat, gdzie przepracujemy takie pytania na konkretnym narzędziu. "Dobry start = dobry proces. Również ten oparty na metodzie design thinking. "

15:15-16:45

Budujemy "zwinny" samolot - inne oblicze Agile

Ewelina Gruszczyńska

czas trwania: 1,5h

Czy Agile to tylko IT? Czy zwinnie możemy pracować w innych branżach? Na warsztatach poznacie Agile z trochę innego punktu widzenia. Oczywiście nie zabraknie pracy z szacowaniem, dzielenia zadań na sprinty oraz... zmieniających się wymagań, czyli to co lubimy najbardziej :) Wszystkie te pojęcia wyjaśnimy i przeniesiemy do fabryki samolotów, gdzie będziemy pracować zwinnie w zespołach.

17:00-18:00

Design thinking i Kaizen - nie stosuj jeśli nie chcesz niczego zmieniać

Lidia Kowalska

czas trwania: 1h

Design thinking motywuje do działania i nakręca, a Kaizen nie pozwala trzymać tego długo w sobie. Podczas warsztatu pokażę jak połączenie tych dwóch ważnych dla mnie metod, może pomóc nam w realizowaniu swoich planów. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję przetestować sposób na rozpoczęcie pracy nad realizacją pomysłów oraz wyzwań. "Bo wiele pomysłów zasługuje na realizację. Pokażę jak skutecznie zacząć pracę nad swoimi pomysłami i planami."

PROWADZĄCY

Agnieszka Pełka-Szajowska - Fundacja Garaż

Agnieszka jest ponad 15 lat związana zawodowo z marketingiem (na koncie marki dla której aktualnie pracuje m.in. nagroda Superbrands). Specjalizuje się w psychologii biznesu i decyzji konsumenckich, brandingu, twórczej pomysłowości. Trenerka biznesu, psycholożka, moderatorka warsztatów m.in. design thinking i wykładowczyni m.in. na studiach MBA. Prywatnie instruktorka żeglarstwa i pasjonatka książek. Uwielbia skuteczne zdziwienia.

Renata Krupiarz

Trenerka biznesu, moderatorka design thinking, socjolożka. Jej pasją jest inspirowanie do rozwoju zawodowego i osobistego czym zajmuje się już prawie dekadę. Od kilku lat związana zawodowo z Credit Agricole Bank Polska, gdzie z energią i zaangażowaniem rozwija mocne strony menadżerów i ich zespołów. Design thinking zachłysnęła się wiele lat temu uczestnicząc w Jamie na jedynym z brytyjskich uniwersytetów. Obecnie wykorzystuje tę metodę w projektach które prowadzi udowadniając, że kreatywność nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych.

Dorota Bargieł-Jeleńska

Doktor nauk ekonomicznych, Operations Improvement Process Manager w międzynarodowej korporacji, absolwentka kursów IDEO, certyfikowany Black Belt. Wielka fanka design thinking. Obecnie systematycznie rozwija swój projekt DI - Design Idea, skupiony na pracy metodą design thinking. Głęboko wierzy w ludzi i ich potencjał. Jest przekonana, że w każdym z nas drzemią ogromne pokłady kreatywności, które czasem po prostu potrzebują trochę pomocy żeby się ujawnić. Posiada doświadczenie z obszaru usprawniania procesów, budowania i monitorowania strategii, budowania kultury innowacyjności, prowadzenia projektów, kierowania zespołem, mentoringu.

Lidia Kowalska

Łączy w sobie spokój największego oceanu i energię Eyjafjallajökull - wulkanu w południowej Islandii, który wybuchł w 2010 roku i sparaliżował przestrzeń powietrzną na dobrych kilka dni. Od czasu do czasu wypływa z niej lawa pomysłów, których nie sposób w 100% zrealizować. Podczas studiów zdobywała wiedzę o tym jak się uczyć i nauczać języka obcego. Po kilku latach pracy zawodowej przyszedł czas na przekwalifikowanie się i przetestowanie tej wiedzy na sobie, przyswajając podstawy Javy. Dziś choć nie jest programistką, łączy wszystkie zdobyte doświadczenia i wiedzę, pełniąc rolę analityka biznesowego w projekcie informatycznym. Znajomość technik nauczania, psychologii oraz branży IT znajduje szczególne miejsce w obszarze pracy z klientem i prowadzeniu interaktywnych spotkań biznesowych.

Katarzyna Talaga-Korcz - Design Thinking Institute

Strateg, który wierzy, że „każdy jest kreatywny”. Na co dzień odpowiedzialna za produkt Nowy Ład, w ramach którego wypracowuje warsztatowo wyróżniające marki dla MSP. Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla: ENEA S.A, Zdrojowa Invest, PLL LOT, Bayer oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, TEDx Poznań. Autorka i prowadząca szkoleń nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania.

Ewelina Gruszczyńska

Członkini organizacji zrzeszającej kobiety w IT - Girls in Tech Poland. Odpowiedzialna za rozwój organizacji we Wrocławiu. Zawodowo analityk systemowy, z powołania - jak twierdzi. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zawodzie, pracując przy dużych projektach IT w sektorze publicznym i bankowym oraz prowadząc szkolenia z oprogramowania SAP. Absolwentka Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie ze specjalizacją Inżynieria procesów biznesowych. Posiada certyfikat AgilePM. Prywatnie miłośniczka nowych smaków oraz skoków spadochronowych.